تاریخچه

شرکت توسعه اندیشان اطلس ( توانا ) فعالیت خود را از سال 1386 در تهران با هدف افزایش توان تولید در سطح منطقه، صادرات همکاری و تعامل با شرکت های معتبر دانش بنیان داخلی را با بررسی نیاز داخل کشور و تحقیقات تحقیقات گسترده علمی و صنعتی به منظور انجام وظیفه اجتماعی در کاهش آلودگی هوا و صرفه جویی در سوخت خودرو را سرلوحه کار خود قرار دهد تا سهم بزرگی از پروژه ملی کشور به نام تبدیل خودروهای بنزینی به دوگانه سوز را از آن خود کند. شرکت توانا با بهره گیری از نیروهای مجرب و کارآزموده در همه حوزه های فنی و مهندسی ، گاز و اتان ، متالوژی و کلیه تخصص های مرتبط با حوزه NGV توانسته است تحول بزرگی در حوزه انتقال گاز ، هوای فشرده و صنایع مرتبط ایجاد نماید . این شرکت از پیشرفت علم و تکنولوژی غافل نشده و به عنوان یک شرکت دانش بنیان ثبت گردیده و در حال توسعه علوم و فنون حوزه NGV می باشد.

این شرکت دارای دو کارخانه تولیدی مخازن CNG در تایپ های مختلف 1 و 2 می باشد. از مهمترین کارخانه های تولیدی این شرکت کارخانه تولید مخازن پرفشار کاوش در قزوین با ظرفیت تولید 200.000 انواع مخزن در سال و کارخانه تولید مخازن CNG پرشیا در تهران با ظرفیت تولید 100.000 انواع مخزن در سال می باشد که طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی و بهره برداری این کارخانجات با تکیه بر علم روز ، پرسنل مجرب و کارامد و تلاش شبانه روزی متخصصین این حوزه میسر شده است.

این شرکت ، توسعه همه جانبه و مداوم را از الزامات اصلی پیشرفت و بقا خود می داند و در تلاش است تا سال 1405 به چشم انداز خود یعنی تبدیل به تولیدکننده، تبدیل کننده و تامین کننده پیشرو در صنعت حمل و نقل گازسوز NGV دست یابد .